Panasonic SDR-H250

Woensdag 27 Juni 2007

Panasonic brengt een nieuwe digitale 3CCD videocamera op de markt: de SDR-H250. De camera heeft een lcd scherm in breedbeeldformaat met instelbare helderheid, zodat deze ook bij helder zonlicht goed te zien is. De Leica Dicomar lens is ook voorzien van een unieke optische stabilisatiesysteem die vervaging van het beeld door bewegingen wordt gecompenseerd.

De camcorder heeft een 3CCD systeem: het beeld wordt opgesplitst in de 3 primaire kleuren en elke kleur wordt verwerkt door een eigen CCD-sensor. Hierdoor zijn de kleuren een stuk mooier dan bij een conventionele CCD-sensor. Door het diafragma van f/1.8 maakt de camera ook bij slechte lichtomstandigheden een aanvaardbaar beeld. De video wordt gecomprimeerd in MPEG2-formaat.

De SDR-H250 slaat de video op een SDHC geheugenkaart op. Omdat deze geheugenkaart geen bewegende delen bevat, is de betrouwbaarheid erg hoog. De camera is ook uitgerust met een harde schijf van 30 GB, waarop in standaardkwaliteit tot 13,5 uur video past. De hd is uitgerust met antischok bescherming en een valsensor die de koppen op tijd van de hd haalt. Als deze functie is geactiveerd tijdens een opname, worden de gefilmde beelden automatisch opgeslagen in het geheugen, en word later weer overgezet naar de harde schijf. Ook wordt de hd beschermt tegen trillingen en schokken door de met gel gevulde hoeken.

 

Om de beelden via USB 2.0 op pc te zetten, moeten de batterij verwijderd worden en de camera op netstroom worden aangesloten. Dit is vreemd, de USB zou voldoende stroom moeten leveren om de camera aan te drijven.


 

 
Copyright 2005/2007 techreview.nl - all rights reserved